בר מצווה


בר מצווה

עמותת קרן ישמח משה נוף הגליל - בר מצווה 

עמותת קרן ישמח משה נוף הגליל מאפשרת לתושבי נוף הגליל לנהל אורח חיים תקין. הקרן שמחלקת מוצרי מזון וציוד לבית, פותחת את הלב כל שבוע והתוצאות בהתאם, אך לא רק בזאת עוסקת העמותה. מר' נוריאל כהן החליט שכדי לקדם את קהילת נוף הגליל, לא מספיק רק חלוקת מזון וביגוד, אלא צריך לקדם את הקהילה כולה. 

נוף הגליל היא עיר מעורבת שגם בה כמו כל עיר יש הבדלי מעמדות. יש עשירים ויש אנשים שלא שפר עליהם מזלם, אך גם הם רוצים להרגיש שהם יכולים לתת לילדים שלהם צרכים בסיסיים מעבר לאוכל. מר נוריאל כהן שם לו למטרה שלא רק שלא יהיה ילד שיהיה רעב בעיר, אלא שכל ילד יזכה לחוות חוויה מיוחדת שתרים אותו ותיתן לו את ההרגשה שהוא מיוחד. אחד הפרויקטים העוצמתיים שהרימה העמותה היא פרויקט הבר מצווה.

בפרויקט זה, מר' נוריאל כהן, החליט להרים את הכפפה ולחגוג בר מצווה מיוחדת לילדים שאין באפשרות הוריהם לחגוג להם. הילדים האלו הופנו לעמותה ממחלקת הרווחה בעיר, והם בעלי רקע סוציו-אקונומי נמוך ביותר. לצורך הפרויקט נבחרו שלושה עשר ילדים הבאים מרקע לא פשוט, שאמורים לחגוג בר מצווה אך אין להם את היכולת. העמותה יצרה קשר עם אולם גרנאד פלאס בעיר והזמינה רבנים ואישי ציבור לחגוג את הבר מצווה עם משפחות הילדים בשולחנות ערוכים כל טוב. לחגיגה הגיעו כשש מאות איש ואת האירוע ליוו צלם ולהקת פרחי ירושלים והכל על חשבון העמותה.

בנוסף מר' נוריאל כהן החליט לפנק את חתני הבר מצווה וכל ילד זכה לקליפ אישי שלו בליווי הוריו ועוד שלל מתנות. כל ילד יצא עם אופניים חדישות ושעון יד יקר ערך, ואף טאבלט לשימוש אישי והכל על חשבון העמותה ובעזרת ידידי העמותה שתמכו לאורך הדרך. הפרויקט יצר הד בכל העיר והבליט את פעילות העמותה. מר נוריאל כהן הרים פרויקט שלא רק הילדים היקרים חתני הבר מצווה והוריהם לא ישכחו, אלא הפרויקט הזה היכה גלים בכל הצפון והבליט את הנתינה העצומה שקיימת בתוך העמותה.