התנדבות בקהילה


התנדבות בקהילה

התנדבות בקהילה – עמותת קרן ישמח משה נוף הגליל


עמותת קרן ישמח משה נוף הגליל היא עמותה ללא מטרות רווח שנוסדה בנוף הגליל אך הרווח שהיא נותנת לקהילה הוא עצום. מייסד העמותה מר' נוריאל כהן הקים את העמותה לצורך קהילת נוף הגליל ובשביל קהילת נוף הגליל. מהרגע הראשון שהעמותה הוקמה היה לה חזון ויעדים ברורים – העמותה קרן ישמח משה נוף הגליל תהיה כתובת ונקודת אור לכל תושב. 

מר' נוריאל כהן שכל חיוו עזר לתושבי נוף הגליל והסביבה ותרם רבות לפיתוח העיר, החליט לתת יד וכתף ולקדם את הקהילה. פעילות העמותה ישמח משה נוף הגליל מסתעפת לכמה מישורים: המישור הסביבתי, המישור הכספי, והמישור הקהילתי.


עמותה ישמח משה נוף הגליל - המישור הסביבתי

במישור הסביבתי העמותה שמה לה למטרה לשנות את תדמית העיר מתוך מחשבה שכאשר יהיו יותר פרויקטים קהילתיים העיר תשנה פניה. ואכן, בעזרת מיזמים נקודתיים כגון עזרה לבתי ספר, קידום ישיבת ההסדר בעיר, מתן ייעוץ ותמיכה לעמותות נוספות, הפעלות קהילתיות לפני חגים ומועדים, העיר שינתה פניה. 

עמותה קרן ישמח משה נוף הגליל - המישור הכספי

במישור הכספי, מר' נוריאל כהן החליט שלא ייתכן שבאזורנו יהיו אנשים שאין להם מה לאכול, או שאין באפשרותם לרכוש בגדים או ציוד נלווה, כי בסופו של דבר קהילה חזקה נמדדת ביכולתה לעזור לחלשים ולמסכנים בחברה, ולתת להם יד תומכת כדי שיוכלו להשתלב בחזרה בקהילה בכוחות מחודשים. לצורך כך החליט מייסד העמותה לאסוף כסף ובגדים ובכל יום חמישי לעשות חלוקה גדולה. במשך השבוע מתרוצץ נוריאל בין תורמים וגופים שונים כדי לאסוף כמויות גדולות של אוכל ובגדים ודברים נוספים, וביום חמישי נאספים אנשים מהעיר ומכל הסביבה ומקבלים אוכל ובגדים וחיוך ענק וזה מה שעושה להם את השבוע. בנוסף מר' נוריאל מעביר ציוד משרדי, רהיטים, מוצרי חשמל ודברים נוספים מתורמים לאנשים שחסר להם והופך אותם לאנשים שמחים ומאושרים. 

עמותה קרן ישמח משה נוף הגליל - המישור הקהילתי

במישור הקהילתי הרים מר' נוריאל כהן בשנים האחרונות מיזמים שהפכו את קהילת העיר לקהילה טובה יותר. מר' נוריאל הרים פרויקט של בר מצווה לשלושה עשר נערים שאין להם מי שיעשה להם בר מצווה. הפרויקט היה באולם ענק ביחד עם כל משפחות הנערים וכל ילד יצא עם אופניים ועוד שלל הפתעות והכל על חשבון העמותה. בנוסף העמותה עוזרת לחתנים וכלות שאין להם מי שיעזור להם להתחתן והעמותה מסייעת ועוזרת. לסיכום העמותה הופכת את נוף הגליל לטובה יותר.