תיק לכל ילד


תיק לכל ילד

תיק לכל ילד – קרן ישמח משה נוף הגליל

עמותת קרן ישמח משה נוף הגליל מלווה את קהילת נוף הגליל לכל אורך הדרך. ליווי זה מתחיל מחלוקת מוצרי מזון וביגוד בכל יום חמישי וכלה בהשתתפות בשמחות ובאירועים מיוחדים של הקהילה. מר' נוריאל כהן שם לו למטרה לקדם את אורח החיים של תושבי נוף הגליל ולתת להם סיוע בכל שלב משלבי החיים.

בקהילת נוף הגליל ישנו פסיפס מיוחד של תושבים שחיים ביחד. בעיר יש עולים ותיקים, יחד עם גרעינים מגוונים אך כולם חיים בהרמוניה ובשלווה. אחד המנועים העיקריים להתפתחות הקהילה ומרקם החיים העדין בעיר נובע מקרן ישמח משה. אחד ממפעלי הדגל של עמותת קרן ישמח משה נוף הגליל הוא מפעל החסד של תיק לכל ילד. בעידן של היום לא כל אחד יכול להרשות לעצמו לקנות תיק לילד שעולה לכיתה א' וכל שכן שכיום ישנם תיקים עם הדפסים מיוחדים של דמויות כאלו ואחרות, והילדים מכריחים את הוריהם לקנות למרות שאין באפשרותם לעמוד בהוצאה זו. גם בנושא זה מר' נוריאל כהן הרים את הכפפה והחליט להעניק תיק לכל ילד שעולה לכיתה א' ומשפחתו מטופלת ברווחה. כאשר הילד מגיע לכיתה א' הוא מקבל תיק גב עמיד וטוב שנח לגב של התלמיד ובתוך התיק יש את כל הציוד הנדרש לכיתה א'. ציוד זה כולל מחברות, קלמרים, דפדפות, בקבוק שתיה ועוד.

במהלך השנים שהעמותה קיימת חילק מר' נוריאל כהן עשרות תיקים עם כל הציוד הנלווה למשפחות נזקקות, רק כדי שהתלמיד והוריו יוכלו לעלות לכיתה א' עם חיוך ומתוך שמחה. הילד שיפתח את שנת הלימודים בצורה טובה, ולא יצטרך את עזרת חביריו, יוכל להתרכז בלמידה עצמה ואף לפרוץ גבולות. תיק לכל ילד הוא פרויקט מיוחד שעוזר לקהילה ומקדם אותה.